سوالات متداول

Frequently Asked Questions (FAQ)
چی، کجا، چطور!؟
سوالات متداول

شاید سوالاتی درباره چگونگی استفاده، زمان شارژ و صدور کارت، هزینه ها و... برای شما پیش آمده باشد. جواب بسیاری از آنها همینجاست. البته اگر بازهم سوالی در ذهن شما باقی مانده باشد حتما می توانید با ما در تماس باشید و ما نیز در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

slideToggle demo
کاربرد مستر کارت چیست؟
مسترکارت یا ویزا کارت یک کارت اعتباری جهانی است، به این معنی که شما در سراسر دنیا میتوانید از این کارت استفاده کنید، مثلا از خودپردازهای خارجی پول نقد دریافت کنید، یا در فروشگاه ها کارت بکشید و یا از سایت های خارجی خرید کنید !
چگونه میتوانم از مسترکارت استفاده کنم؟
شما با داشتن یک کارت اعتباری مثل مستر کارت میتوانید برای خودتان بلیط هواپیما بخرید یا هتل های خارجی را از سایت های معتبر خارجی رزرو کنید، گاهی سایت های فروش بلیط هواپیما تخفیف های خوبی روی سایت خودشان میگذارند که فقط اگر شما مستر کارت داشته باشید میتوانید از این سایت ها خرید کنید، همچنین گاهی هتل ها نیز تخفیف های جالبی در نظر میگیرند که اگر شما از یک آژانس هواپیمایی هتل خود را رزرو نمایید آن تخفیف ویژه را از دست میدهید، در یک مسافرت خارجی معمولی گاهی تا ۱۰۰۰ دلار هم میتوان صرفه جویی کرد.
پس از ثبت نام چه مدت زمان طول میکشد تا مشتری کارت را دریافت کند؟
هفت تا ده روز طول میکشد تا کارت به‌دست مشتری برسد.
چگونه میتوانیم پول به حساب کارتمان واریز کنیم؟ چقدر کارمزد تعلق میگردد؟
متقاضیان می توانند از طریق وب سایت mrcard در هر زمان از شبانه روز، مبلغ معادل ریالی را با کارت های بانکی عضو شتاب واریز نموده تا معادل دلاری آن به کارت آن ها به صورت آنی واریز شود.
آیا میتوان در کلیه کشورها از این کارتها استفاده کرد؟
بله. در استفاده از این کارتها هیچ محدودیتی وجود ندارد و در تمامی کشورهایی که ویزا یا مسترکارت درآن کشور سرویس دارد قابل استفاده است و از کلیه دستگاههای POS ، ATM و درگاههای اینترنتی میتوان خرید کرد.
آیا میتوان به هر کشوری پول واریز کرد؟
خیر. تحت هیچ عنوان مشتریان نمیتوانند وجه یا پولی را به هیچ حساب بانکی خارج از کشورانتقال دهند، تمام مشتریان هیچ محدودیتی در خرید از دستگاههای POS،ATM و درگاههای اینترنتی ندارد، بجز محدودیتهایی که بانک‌های مرکزی خارجی جهت استفاده دارندگان کارت‌ها پیش‌بینی می‌نماید
آیا میتوان از هر کشور و بانک خارج از ایران، وجه به حساب واریز کرد؟
خیر
آیا این کارتها اینترنت بانک دارد؟ چگونه میتوان از این خدمات بهرمند شد؟
بله. تمامی حسابها دارای اینترنت بانک هستند. هیچ گونه ای هزینه اضافی بابت این خدمات از مشتری اخذ نمی گردد.
اگر کارت یا حساب بانکی به هر نحوی مسدود شود، چه باید کرد؟
این اتفاق بسیار نادر است ولی به هر دلیل اگر برای مشتریان مشکلی به وجود آمد (غیر از تحریمهای بین المللی و امور غیرقانونی و پول شویی) که از ممکن است از طریق کارت صورت میگیرد باید به شرکتmrcard مراجعه نمایند و یا از طریق تلفن، تماس حاصل نمایند.
آدرس حساب این کارت‌ها چه باید باشد؟
این کارت‌ها FREE BILLING ADDRESS هستند که میتوان هر آدرس معتبر در خارج از ایران را وارد نمود.
در صورت مفقودی کارت به کجا باید مراجعه کرد؟
فورا با شرکت تماس گرفته و موضوع را در میان بگذارید تا کارت مفقود شده را بلاک کرده و اقدامات لازم جهت صدور مجدد کارت برای شما صورت پذیرد؛ یا از طریق پنل اینترنتی و یا شماره پشت کارت این اطلاعات را با کارت هلدر در میان بگذارید.
آیا میتوان از این کارت‌ها برای کرایه خودرو در خارج از کشور استفاده نمود؟
بله، البته بعضی از شرکت‌ها به دلیل امکان تصادف و جرایم رانندگی تنها برای دارندگان کردیت کارت این امکان را فراهم می‌سازند، بنابراین بنا به شرکت اجاره دهنده در هر کشور، شرایط متفاوت است اما در حالت عادی این امکان وجود دارد(این قابلیت برای بعضی از کارت‌ها وجود داشته که جهت اطلاع از آن میتوان به سایت ویزا و مسترکارت مراجعه نمود).
آیا در داخل ایران میتوان از کارت پول دریافت کرد؟
بله، هم از طریق شرکت mrcard و هم از طریق صرافی های مجاز داخل ایران میتوان پول از حساب برداشت کرد با کسر کارمزد.
تاریخ انقضای کارت ها چند ساله اند؟
به دلیل مسائل امنیتی تاریخ کارتها دقیق تعیین نمیشود اما کارت های مجازی ۱ سال الی ۱ سال و نیم، و کارت های فیزیکی ۲ الی ۳ ساله اند.
آیا میتوانم دلار درون کارت خود را نقد کنم؟
در مورد کارت های فیزیکی بله این امر شدنی است، شما میتوانید دلار مازاد در کارت خود را به ما بفروشید.
اگر کارت خود را در عابربانک قرار دهم چه ارزی تحویل میگیرم؟
بستگی دارد شما کدام کشور و از کدام بانک آن کشور استفاده کنید، در برخی کشورها مانند چین فقط میتوانید ارز محلی همان کشور را بگیرید اما در برخی کشورها مانند ترکیه علاوه بر ارز محلی میتوانید اسکناس دلار یا یورو نیز تحویل بگیرید.
آیا میتوانم کارت خود را در اختیار دیگران بگذارم؟
خیرِ این کار شدنی نیست، این کار خلاف قوانین مستر کارت است در این صورت به هیچ عنوان موجودی کارت شما گارانتی نمیگردد.
to top button
There are no products